Haber & Haber - Kancelaria Adwokacka Gdańsk

Doradztwo prawne Fotowoltaika

Odnawialne źródła energii budzą coraz większe zainteresowanie. Znajduje się wśród nich także fotowoltaika. Nie można jednak instalować paneli słonecznych bez zgłoszenia tego do odpowiedniego organu. To najbardziej trywialne zagadnienie, które może stanowić wyzwanie dla osób, które chcą skorzystać z potencjału energii słonecznej. Tak naprawdę jest ich jednak o wiele więcej.

 

 Fotowoltaika - doradztwo prawne, adwokat 

 

Jeśli jesteś zainteresowany fotowoltaiką i potrzebujesz porady prawnej w związku z instalacją lub eksploatacją systemu fotowoltaicznego, warto skonsultować się z adwokatem specjalizującym się w tej dziedzinie. Jest to stosunkowo nowa problematyka, lepiej więc nie ryzykować samodzielnego zajmowania się tą kwestią. Adwokat może doradzić w zakresie przepisów dotyczących produkcji energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznych. Dotyczy to między innymi regulacji rynku energii, rejestracji i wydawania licencji. Problematyczne mogą być ponadto kwestie związane z umowami i kontraktami. Pomoc w negocjowaniu, sporządzaniu i analizie umów z dostawcami energii, instalatorami, producentami sprzętu fotowoltaicznego i innymi kontrahentami bywa w takich sytuacjach niezbędna. Warto ponadto zainteresować się różnorodnymi subsydiami zapewniającymi dodatkowe wsparcie. Adwokat może zidentyfikować takie programy, a także pomóc w odnalezieniu najbardziej odpowiednich dotacji i ulg podatkowych dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych oraz wypełnianiu odpowiednich wniosków. Wymagać racjonalnego rozwiązania mogą ponadto kwestie prawne związane z umieszczaniem paneli fotowoltaicznych na dachach budynków lub gruncie, włączając w to prawa do ziemi, prawa własności i umowy dzierżawy. W wielu przypadkach zainteresowanie budzi ponadto sprawa finansowania i kredytów. Prawnicy mogą pomóc w wyborze odpowiednich opcji finansowania projektu fotowoltaicznego, w tym kredytów bankowych czy leasingu. Zdarza się, że potrzebne jest doradztwo w sprawach pracowniczych związanych z zatrudnieniem osób do obsługi instalacji fotowoltaicznych oraz w kwestiach bezpieczeństwa pracy. Prawnik udziela także pomocy w rozwiązywaniu ewentualnych konfliktów lub sporów związanych z fotowoltaiką, takich jak reklamacje, gwarancje, czy odszkodowania.

 

Dlaczego warto skorzystać z usług adwokata?

 

Żyjemy w czasach transformacji energetycznej i związanych z nią rewolucyjnych zmian technologicznych. Często trudno nadążyć za nimi nadążyć szczególnie w zakresie regulacji prawnych. Dlatego, aby nie narazić się na złamanie przepisów, najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów, którzy śledzą na bieżąco wszystkie powstające przepisy. Dzięki temu można się w pełni skoncentrować na zagadnieniach technologicznych związanych z budową farm fotowoltaicznych. Nie jest to wcale trywialne zagadnienie, przeciwnie wymaga dużej wiedzy, a często zatrudnienia specjalistów z różnych dziedzin. Jeśli postawisz na usługi, które oferuje adwokat — fotowoltaika nie powinna stanowić dla Ciebie szczególnie dużego wyzwania.

Podział majątku

Sprawy karne adwokat

Dochodzenie roszczeń przeciwko GetBack oraz Idea Bank

Rozwody gdańsk prawnik rozwodowy

Mediacje rodzinne Gdańsk

Sprawy cywilne Gdańsk adwokat od spraw cywilnych

Sprawy rodzinne Gdańsk

Doradztwo biznesowe

Sprawy odszkodowawcze Gdańsk

Prawo mody

Adwokat spadki Gdańsk, adwokat od spraw spadkowych

Kredyty CHF kredyt we frankach Kancelaria

Sprawy gospodarcze Gdańsk

Mediacje gospodarcze, rodzinne i cywilne

Adwokat sprawy samochodowe

Doradztwo prawne Fotowoltaika

SDE | Dozór elektroniczny

ENA | Europejski nakaz aresztowania

Haber & Haber

Adres:

ul. Kalinowa 43/1, 80-177 Gdańsk

tel. 506 134 503
tel. 510 404 334

biuro@haberihaber.pl

HABER & HABER Kancelaria Adwokacka Adwokat Ewelina Baranowska-Haber

NIP: 5832994700
HABER & HABER Kancelaria Adwokacka Adwokat Błażej Haber

NIP: 5862079717

 

Numer rachunku bankowego: 69 1910 1048 2210 0272 7505 0001

 

W sprawach nagłych dostępni jesteśmy całą dobę.

W zakresie porad i pomocy prawnej jesteśmy również dyspozycyjni online za pośrednictwem internetu (w tym Skype) oraz telefonu.