Haber & Haber - Kancelaria Adwokacka Gdańsk

Dobry adwokat od spraw narkotykowych - przestępstwa narkotykowe

Dysponowanie nielegalnymi w Polsce środkami odurzającymi może się wiązać z karą pozbawienia wolności. Przestępstwa narkotykowe określone są w specjalnej ustawie, której zadaniem jest przeciwdziałanie uzależnieniom. Wymiar kary zależy od wielu czynników: ilości i rodzaju posiadanych substancji, sposobu zachowania oskarżonego w procesie zatrzymania i przesłuchiwania oraz jego przeszłości.

 

Jak możemy pomóc?

 

Jeśli doszło do zatrzymania osoby podejrzanej o posiadanie i obrót narkotyków, zadanie adwokata może polegać na wskazaniu zachodzących okoliczności łagodzących, aby sprawa przybrała inny obrót. Ważny jest również szybki kontakt z klientem. Takie działania mogą wpłynąć na wysokość orzeczonej kary lub nawet skutkować uniewinnieniem czy warunkowym umorzeniem postępowania.

 

Kancelaria Haber & Haber pomaga przygotować strategię obrony klientom oskarżonym o handel nielegalnymi substancjami. W sprawach o handel środkami odurzającymi obrońca może być też ustanowiony przez rodzinę osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa.

Nasza kancelaria świadczy dla Państwa pomoc prawną z wielu dziedzin prawa. Jako doświadczeni specjaliści łączymy siły, by zapewnić wsparcie nawet w tych najtrudniejszych sprawach, jak przestępstwa narkotykowe. Mam świadomość, jak ważną rolę odgrywa wówczas adwokat. Narkotyki wykryte w posiadaniu danej osoby zwykle sprawiają, że bardzo istotny okazuje się czas podjęcia działań. Dlatego właśnie w naszej kancelarii możemy zapewnić dostępność w sytuacjach kryzysowych, nawet i w godzinach nocnych, odpowiednio do potrzeb klienta.

 

Zatrzymanie na 48 godzin za posiadanie narkotyków

Jednym z pierwszych działań podejmowanych przez policję w przypadku wystąpienia powodu jest zatrzymanie na 48 godzin za posiadanie narkotyków. Właśnie w takich chwilach i na takim etapie wsparcie adwokata okazuje się bardzo potrzebne. Nasza kancelaria może wówczas zagwarantować pomoc prawną odpowiednią do powagi sytuacji. Do zatrzymania dochodzi zwykle przy poważnych przesłankach takich jak podejrzenie popełnienia przestępstwa związanego z narkotykami, np. posiadanie, handlowanie, używanie czy przechowywanie substancji. W takich chwilach dobry adwokat od spraw narkotykowych pomaga przejść przez przesłuchania, a także może już na tym etapie analizować sprawę i układać linię obrony oraz szukać słabych punktów. Dlatego zwykle zalecamy Państwu jak najwcześniejszy kontakt, który zawsze owocuje m.in. zachowaniem praw przez oskarżonego — istotne może być bowiem nieudzielanie jakichkolwiek informacji na ten temat.

 

Dobry adwokat od spraw narkotykowych — jak możemy pomóc w Haber & Haber?

Często spotykamy się w naszej pracy z pytaniem, jak może pomóc adwokat od spraw narkotykowych. Warto mieć więc na względzie, że takie wsparcie jest wręcz konieczne, gdy nie zna się przepisów prawa. Postępowania z narkotykami w tle są najczęściej bardzo złożone i wymagają indywidualnego podejścia. Doświadczony adwokat może przeprowadzić Cię przez całą sprawę w taki sposób, by zyskać, jak najmniejszy wymiar kary. Do tego potrzebne są jednak umiejętności. Nasz zespół doskonale zna się na zawiłościach w polskim prawie. Zdobyta wiedza pozwoliła nam przeprowadzić wiele spraw o przestępstwa narkotykowe. Pomagamy zatem, nie tylko służąc doradztwem, lecz także uczestnicząc na sali rozpraw. Układamy możliwą i skuteczną linię obrony, zbieramy dowody, a także uczestniczymy w przesłuchaniach i odpowiadamy w imieniu klienta. Warto mieć na uwadze, że w takich postępowaniach czas ma ogromne znaczenie. Wszelkie przesłuchania powinny odbywać się od początku w obecności adwokatów.

 

Ile kosztuje adwokat w sprawie o narkotyki?

Częstym pytaniem, z jakim się spotykamy, jest to, ile kosztuje adwokat w sprawie o narkotyki. Trudno jednak wskazać dokładny cennik. Wszystko zależy oczywiście od czasu pracy, rodzaju zawiłości sprawy, potrzebnego zaangażowania i wielu zmiennych. Co ważne, z Państwem rozliczamy się na kilka sposobów, np. za stawkę godzinową, poprzez opłatę stałą lub procentową. Nie bez znaczenia przy wycenie pozostaje lokalizacja, a także potrzeby dojazdów do klienta. W przypadku spraw o narkotyki kosztem mogą być również różnego rodzaju ekspertyzy, tłumaczenia, opłaty sądowe itp.

 

Kiedy potrzebny adwokat? Narkotyki w sprawie karnej

Adwokat od narkotyków to osoba, która doskonale zna prawo w tym zakresie. Narkotyki są jednymi z częstszych przedmiotów spraw karnych, wymagających interwencji specjalisty. Nauczeni doświadczeniem nieustannie podkreślamy — jeśli znajdą się Państwo w kłopotliwej sytuacji z powodu posiadania, przechowywania, używania czy handlowania substancjami niedozwolonymi, należy jak najszybciej skontaktować się z adwokatem. Będzie on potrzebny do przygotowania linii obrony, a także niekiedy i do wyciągnięcia z więzienia oskarżonego. Nasza kancelaria Haber & Haber pomaga we wszystkich tych trudnościach. Co więcej, nasz adwokat od spraw narkotykowych wspiera Państwa również w innych sytuacjach związanych z tematem narkotyków, jak np. przeszukania, zatrzymania, aresztowania, wykrywania substancji psychoaktywnych.

 

Przestępstwa narkotykowe — jak wybrać adwokata?

Przestępstwa narkotykowe bywają bardzo zawiłe, dlatego przy wyborze odpowiedniego reprezentanta, warto wziąć w pierwszej kolejności pod uwagę doświadczenie i umiejętności. Uczestniczenie w innych podobnych sprawach z pozytywnym skutkiem sprawia, że adwokat wie, jak postępować przy kolejnych. W naszej kancelarii będziesz mieć do czynienia tylko z osobami doświadczonymi pod tym względem. Musisz wiedzieć, że równie ważne przy wyborze adwokata są koszty, a zatem to, jak wysoki masz budżet i ile możesz przeznaczyć na obronę. Nie każdy specjalista okaże się na każdą kieszeń. Kwestie te warto dokładnie omówić przed rozpoczęciem współpracy. Ważne będzie zatem to, ile kosztuje adwokat w sprawie o narkotyki, jak wiele czasu może poświęcić, czy będzie dla Ciebie na wyłączność itp. Takie kwestie powinny się znaleźć w umowie z kancelarią. To forma zabezpieczenia dla obu stron, dlatego chętnie korzystamy z niej w naszej kancelarii.

Podział majątku

Sprawy karne adwokat

Dochodzenie roszczeń przeciwko GetBack oraz Idea Bank

Rozwody gdańsk prawnik rozwodowy

Mediacje rodzinne Gdańsk

Sprawy cywilne Gdańsk adwokat od spraw cywilnych

Sprawy rodzinne Gdańsk

Doradztwo biznesowe

Sprawy odszkodowawcze Gdańsk

Prawo mody

Adwokat spadki Gdańsk, adwokat od spraw spadkowych

Kredyty CHF kredyt we frankach Kancelaria

Sprawy gospodarcze Gdańsk

Mediacje gospodarcze, rodzinne i cywilne

Adwokat sprawy samochodowe

Doradztwo prawne Fotowoltaika

SDE | Dozór elektroniczny

ENA | Europejski nakaz aresztowania

Haber & Haber

Adres:

ul. Kalinowa 43/1, 80-177 Gdańsk

tel. 506 134 503
tel. 510 404 334

biuro@haberihaber.pl

HABER & HABER Kancelaria Adwokacka Adwokat Ewelina Baranowska-Haber

NIP: 5832994700
HABER & HABER Kancelaria Adwokacka Adwokat Błażej Haber

NIP: 5862079717

 

Numer rachunku bankowego: 69 1910 1048 2210 0272 7505 0001

 

W sprawach nagłych dostępni jesteśmy całą dobę.

W zakresie porad i pomocy prawnej jesteśmy również dyspozycyjni online za pośrednictwem internetu (w tym Skype) oraz telefonu.