Haber & Haber - Kancelaria Adwokacka Gdańsk

Ochrona prawna majątku przed wierzycielami

Ochrona własnego majątku to dla każdego z nas temat bardzo ważny, wręcz priorytetowy. Nikt nie chce dopuścić do sytuacji, w której zagrożony jest dorobek naszego życia. Przedsiębiorcom sprawa komplikuje się o tyle, że majątek firmy stanowi gwarancję płatności należności kontrahentom, a niejednokrotnie problemy finansowe firmy znacząco wpływają również na sferę prywatną.

 

Przedsiębiorcom zdającym sobie sprawę, że wiele podejmowanych przez nich decyzji niesie ze sobą sporo ryzyka, oferujemy doradztwo prawne w sprawie ochrony majątku przed wierzycielami. Pomoc prawnika potrzebna jest w każdej sytuacji:

 

  • pomoc prawna dotycząca działań przedsiębiorstwa - określamy ryzyko planowanych lub podjętych procesów oraz wskazujemy optymalne rozwiązania mające na celu zabezpieczenie firmy przed wpadnięciem w problemy finansowe,
  • pomoc prawna w trakcie kłopotów finansowych firmy – analizujemy ryzyko przeniknięcia niespłaconych należności na majątek całej firmy, wskazujemy rozwiązania dążące do ochrony majątku przy istniejących długach,
  • pomoc prawna przy ogłoszeniu upadłości firmy – w przypadku nieuniknionego zamknięcia działalności gospodarczej wraz z przedsiębiorcą przeprowadzamy postępowanie upadłościowe dopilnowując niezbędnej dokumentacji i określając najlepsze rozwiązania te przykrej sytuacji.

 

Wiemy, że znalezienie się na liście dłużników jest dla przedsiębiorców bardzo trudnym doświadczeniem. Spotkaliśmy się z wieloma sytuacjami, gdy miało to miejsce z przyczyn losowych lub przez celowe działania osób trzecich. Nieprzewidywalność losu nauczyła nas, że doradztwo prawne w sprawie ochrony majątku to dobry pomysł dla każdej firmy.

 

Jak bezpiecznie prowadzić firmę i nie stracić swojego majątku nawet przy podejmowaniu ryzykownych decyzji? Nasz doświadczony zespół z pełnym zaangażowaniem przeanalizuje każdą sytuację i wskaże najbardziej optymalne rozwiązania.

Podział majątku

Sprawy karne adwokat

Dochodzenie roszczeń przeciwko GetBack oraz Idea Bank

Rozwody gdańsk prawnik rozwodowy

Mediacje rodzinne Gdańsk

Sprawy cywilne Gdańsk adwokat od spraw cywilnych

Sprawy rodzinne Gdańsk

Doradztwo biznesowe

Sprawy odszkodowawcze Gdańsk

Prawo mody

Adwokat spadki Gdańsk, adwokat od spraw spadkowych

Kredyty CHF kredyt we frankach Kancelaria

Sprawy gospodarcze Gdańsk

Mediacje gospodarcze, rodzinne i cywilne

Adwokat sprawy samochodowe

Doradztwo prawne Fotowoltaika

SDE | Dozór elektroniczny

ENA | Europejski nakaz aresztowania

Haber & Haber

Adres:

ul. Kalinowa 43/1, 80-177 Gdańsk

tel. 506 134 503
tel. 510 404 334

biuro@haberihaber.pl

HABER & HABER Kancelaria Adwokacka Adwokat Ewelina Baranowska-Haber

NIP: 5832994700
HABER & HABER Kancelaria Adwokacka Adwokat Błażej Haber

NIP: 5862079717

 

Numer rachunku bankowego: 69 1910 1048 2210 0272 7505 0001

 

W sprawach nagłych dostępni jesteśmy całą dobę.

W zakresie porad i pomocy prawnej jesteśmy również dyspozycyjni online za pośrednictwem internetu (w tym Skype) oraz telefonu.