Haber & Haber - Kancelaria Adwokacka Gdańsk

Rozwody gdańsk prawnik rozwodowy

Jak złożyć pozew o rozwód w Gdańsku? W czym może pomóc dobry adwokat od rozwodów? Ile kosztuje rozwód z adwokatem i jak się kończą apelacje rozwodowe? Na te i wiele innych pytań odpowiadają nasi specjaliści. Chcąc ograniczyć negatywne emocje związane z procesem rozwodowym, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnika, który udziela kompleksowego wsparcia.


Nasi specjaliści rozpoczynają od dokładnej analizy konkretnego przypadku. Kiedy uzyska wszystkie niezbędne informacje, może zasugerować konkretne rozwiązania. Dobry adwokat od rozwodów jest świadomy odpowiedzialności, jaką ponosi, uczestnicząc w tego rodzaju sprawach. Zdaje sobie sprawę, że każda decyzja będzie mieć bezpośredni wpływ na życie osób dorosłych, a niejednokrotnie także dzieci. Naszym celem jest znalezienie satysfakcjonującego rozwiązania, które pozwoli w zgodzie i spokoju przeprowadzić proces. Pomożemy przygotować pozew o rozwód w Gdańsku, skompletować dokumenty i przejść przez całą sprawę bez niepotrzebnego stresu.


Prawnik rozwodowy powinien wskazać wszystkie kwestie, które warto ustalić jeszcze przed rozprawą sądową. Im więcej spraw uda się rozwiązać w ramach czynności pozasądowych, tym łatwiej będzie przebrnąć przez cały proces. O jakich czynnościach mowa? Do najczęstszych ustaleń zalicza się pisemny harmonogram opieki nad dziećmi lub podział majątku po rozwodzie. Adwokat od spraw rozwodowych wyjaśni wszystkie niejasności, które mogą pojawić się na każdym etapie postępowania. Wiemy, że sformułowania napisane prawniczym językiem są niezrozumiałe dla wielu osób. Dlatego staramy się przedstawić wszystkie informacje w klarowny sposób.

 

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia prawnika rozwodowego?


Głównym powodem jest specjalistyczna wiedza, którą posiada dobry adwokat od rozwodów. Wiele pism lub sformułowań może okazać się niezrozumiałe dla osoby, która na co dzień ma niewiele wspólnego z prawem. Nie warto ryzykować, ponieważ wszystkie ustalenia mają przełożenie na codzienne życie współmałżonków, a często dotyczą także ich dzieci. Dlatego warto, aby prawnik wytłumaczył nam wszelkie niejasności. 


Kolejnym powodem jest możliwość wskazania konkretnych rozwiązań, które adwokat od spraw rozwodowych zna nie tylko z racji wykształcenia, ale także doświadczenia. Wie, jak postąpić w sporach, które pojawiają się podczas procedury, a odpowiednio wczesna reakcja pomoże dojść do porozumienia. Nasi specjaliści, uczestnicząc w wielu procesach rozwodowych, nauczyli się skuteczności działania. Wiedzą, z jaką reakcją współmałżonków mogą spotkać się ich klienci i starają się zapobiegać wszelkim nieporozumieniom. Dlatego warto postawić na doświadczenie, którym mogą pochwalić się adwokaci od rozwodów w Gdańsku z naszej kancelarii, którzy wiedzą niemal wszystko o rozwodzie. Jednocześnie zdają sobie sprawę, że każda sytuacja rodzinna jest inna i należy podejść do niej indywidualnie.


Nie możemy pominąć kolejnej kwestii, którą są emocje towarzyszące całemu procesowi. Sprawy rozwodowe są prowadzone często, dlatego dla naszych prawników w Gdańsku nie stanowią trudności. Jednak zdajemy sobie sprawę, że strony postępowania są związane silnymi emocjami, które nie ułatwiają podejmowania racjonalnych decyzji. Z tego powodu warto skorzystać z profesjonalnego, obiektywnego wsparcia, którego udzieli najlepszy prawnik rozwodowy. W tak poważnych sprawach, jak podział majątku, a często także ustalenie harmonogramu opieki nad dziećmi nie warto pozostawiać miejsca na emocje i porady ze strony znajomych lub członków rodziny. Osoba prowadząca sprawę nie powinna być stronnicza. Na czas postępowania rozwodowego, prawnik staje się jedną z najbliższych nam osób, dlatego ważne jest zaufanie i poczucie, że nasze interesy będą reprezentowane w zgodzie z zasadami etyki zawodowej.


Jak jeszcze może pomóc Państwu adwokat od spraw rozwodowych z naszej kancelarii w Gdańsku? Udzieli wsparcia już na etapie przygotowania pozwu rozwodowego. Gdy klient zgłasza taką chęć – możemy złożyć dokument w jego imieniu. Jeśli zachodzi taka konieczność, udzielimy wsparcia także w sporządzeniu wniosku o uregulowanie opieki nad dziećmi lub pozwu o alimenty. Z naszą pomocą klienci mogą przygotować wniosek o podział majątku po rozwodzie.

 

Ile trwa i ile kosztuje rozwód?


Każdy proces rozwodowy jest inny, dlatego zarówno czas trwania, jak i koszty są zróżnicowane w zależności od konkretnej sytuacji. Ile kosztuje rozwód z adwokatem? Każda decyzja współmałżonków wpływa na przebieg i koszty sprawy. Najprostszą sytuacją jest rozwój bez orzekania o winie, kiedy w małżeństwie nie pojawiły się dzieci. Taki proces może zakończyć się nawet na pierwszej rozprawie. To rozwiązanie jest możliwe, o ile strony postępowania zgodnie się na nie decydują. Nieco trudniej przedstawia się sytuacja, w której odbywa się rozwój z orzekaniem o winie jednej ze stron. Istnieje jeszcze możliwość orzeczenia rozwodu z winy obojga małżonków, a taki proces można ocenić jako najbardziej skomplikowany, ponieważ podnoszone są zarzuty wobec drugiego współmałżonka. W przypadku ich potwierdzenia może dojść do takiego orzeczenia. Sprawy rozwodowe mogą trwać od kilku miesięcy aż do kilku lat!


Ile kosztuje rozwód z adwokatem od rozwodów w Gdańsku? Wśród nakładów finansowych, które klient będzie zobowiązany ponieść, wymienia się koszty stałe, do których zaliczana jest:

 • opłata sądowa w wysokości 600 zł, jest wnoszona przez osobę, która składa pozew o rozwód,
 • opłata skarbowa od pełnomocnictwa, jeśli przed sądem strona będzie reprezentowana przez adwokata lub radcę prawnego,
 • wynagrodzenie dla adwokata lub radcy prawnego, które jest ustalane indywidualnie.

Dodatkowo:

 • opłata sądowa za podział majątku (zgodny 300 zł, sporny 1000 zł),
 • opłata sądowa za wniosek o eksmisję małżonka ze wspólnie zajmowanego mieszkania 200 zł)

O tym, kto pokrywa koszty procesu sądowego, orzeka sąd podczas rozprawy. Według ogólnych zasad przyjętych w Kodeksie Cywilnym wszystkie koszty ponosi strona, która przegrywa proces.


Przed spotkaniem z adwokatem do spraw rozwodowych w naszej kancelarii w Gdańsku, warto przemyśleć sobie odpowiedź na podstawowe pytanie, czyli dotyczące tego, jakie są nasze oczekiwania. Najważniejsze są kwestie dotyczące opieki nad dziećmi, podziału majątku, mieszkania. Warto przygotować sobie pytania, na które chcemy poznać odpowiedź. Klienci najczęściej potrzebują porady, czy warto ubiegać się o alimenty dla siebie lub dzieci oraz czy lepszym wyjściem będzie rozwód z orzekaniem o winie, czy nie. Po rozpoznaniu konkretnej sytuacji nasi doradcy mogą udzielić wyczerpującej odpowiedzi na każde Państwa pytanie, a w razie wątpliwości zechcą poznać konkrety.


Jeśli pojawi się taka potrzeba, doświadczony adwokat od rozwodów z naszej kancelarii w Gdańsku poprosi o dostarczenie konkretnych dokumentów, pomoże je wypełnić oraz wskaże dowody, które należy przedstawić w danej sprawie. Zalicza się do nich przede wszystkim zeznania świadków, rachunki, dokumenty lekarskie lub policyjne, wyciągi z konta oraz prywatną korespondencję.

 

Najczęstsze kwestie poruszane podczas procesu rozwodowego


Rozwód zawsze wiąże się z obciążeniem psychicznym i jest powodem stresu. Zazwyczaj sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy w małżeństwie pojawiły się dzieci. To jedna z kwestii, którą pomogą rozwiązać nasi prawnicy podczas rozwodów w Gdańsku. Sąd wskaże w wyroku, jak ma wyglądać kwestia opieki nad dziećmi. Decyzja reguluje kontakty rodziców z dzieckiem, udział w podejmowaniu najważniejszych decyzji oraz wskazuje wysokość kosztów, które współmałżonkowie są obowiązani ponosić. Nie jest łatwe znalezienie satysfakcjonującego rozwiązania dla każdej ze stron, jednak dla sądu w tym przypadku podstawą do podjęcia decyzji jest wyłącznie dobro dziecka. Najlepszym rozwiązaniem jest polubowne ustalenie szczegółów pomiędzy rodzicami. Jeśli nie udaje się znaleźć drogi porozumienia, o przyszłości małoletnich decyduje sąd. Wyrok określa, czy władza rodzicielska po rozwodzie będzie należeć do:

 • obojga rodziców,
 • jednego rodzica, a prawa drugiego zostaną ograniczone do określonych zadań,
 • jednego rodzica, z ograniczeniem lub pozbawieniem władzy drugiemu (lub obojgu).

Mając na uwadze złożoną problematykę, warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia adwokata z naszej kancelarii w Gdańsku, który wie wszystko o rozwodzie, w którym są obecne także dzieci.


Zdarzają się sytuacje, w których wyrok sądu nie jest satysfakcjonujący dla jednej ze stron postępowania. Wówczas istnieje możliwość wniesienia apelacji, w wyniku której sąd II instancji ponownie rozpoznaje sprawę (dotyczy to konkretnego zakresu i zarzutów). O tym jak się kończą apelacje rozwodowe, decyduje m.in. podniesienie właściwych zarzutów i odpowiednie ich uzasadnienie. Z tego powodu warto oddać sprawę w ręce profesjonalisty, jakim jest prawnik rozwodowy, który już prowadził całą sprawę, ponieważ zna wszystkie szczegóły jej dotyczące. Dzięki temu mamy większą szansę na powodzenie, a także ograniczamy stres związany z trudną sytuacją. Zanim jednak złożymy apelację, należy zwrócić się do sądu z wnioskiem o uzasadnienie wyroku w ciągu 7 dni od jego ogłoszenia. Apelację wnosimy do sądu, który rozpatrywał sprawę, a on doręcza ją stronie przeciwnej i dostarcza akta do sądu II instancji. Nie ma możliwości rozszerzenia żądania pozwu ani wystąpienia z nowymi żądaniami. Jak się kończą apelacje rozwodowe? Istnieje kilka możliwości:

 • oddalenie apelacji w przypadku stwierdzenia bezzasadności,
 • zniesienie postępowania w konkretnym zakresie i przekazanie do ponownego rozpatrzenia w sądzie  I instancji,
 • uwzględnienie apelacji, które będzie skutkować zmianą zaskarżonego wyroku,  jego uchyleniem lub umorzeniem postępowania.

 

Dobry adwokat od rozwodów stanie się dla Państwa nie tylko źródłem wiedzy, ale także wsparciem w tym stresującym czasie. Dlatego warto wybrać prawnika rozwodowego, do którego mamy zaufanie i który kompleksowo zajmie się naszą sprawą. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami!

 

Zobacz również:

Podział majątku Adwokat Gdańsk

Sprawy karne adwokat

Dochodzenie roszczeń przeciwko GetBack oraz Idea Bank

Rozwody gdańsk prawnik rozwodowy

Mediacje rodzinne Gdańsk

Sprawy cywilne Gdańsk adwokat od spraw cywilnych

Sprawy rodzinne Gdańsk

Doradztwo biznesowe

Sprawy odszkodowawcze Gdańsk

Prawo mody

Adwokat spadki Gdańsk, adwokat od spraw spadkowych

Kredyty CHF kredyt we frankach Kancelaria

Sprawy gospodarcze Gdańsk

Mediacje gospodarcze, rodzinne i cywilne

Adwokat sprawy samochodowe

Doradztwo prawne Fotowoltaika

SDE | Dozór elektroniczny

ENA | Europejski nakaz aresztowania

Haber & Haber

Adres:

ul. Kalinowa 43/1, 80-177 Gdańsk

tel. 506 134 503
tel. 510 404 334

biuro@haberihaber.pl

HABER & HABER Kancelaria Adwokacka Adwokat Ewelina Baranowska-Haber

NIP: 5832994700
HABER & HABER Kancelaria Adwokacka Adwokat Błażej Haber

NIP: 5862079717

 

Numer rachunku bankowego: 69 1910 1048 2210 0272 7505 0001

 

W sprawach nagłych dostępni jesteśmy całą dobę.

W zakresie porad i pomocy prawnej jesteśmy również dyspozycyjni online za pośrednictwem internetu (w tym Skype) oraz telefonu.