Haber & Haber - Kancelaria Adwokacka Gdańsk

Adwokat sprawy samochodowe

Zakup nowego samochodu często łączy się z wieloma emocjami. Niezależnie od tego, czy kupujesz samochód nieużywany, czy z drugiej ręki, warto podejść do tego przedsięwzięcia poważnie. Niestety, zdarza się, że nieuczciwy sprzedawca zataił wadę pojazdu, lub w trakcie użytkowania auta będziesz musiał prowadzić spór z mechanikiem. W takich przypadkach pomoże Ci adwokat od spraw samochodowych z kancelarii Haber&Haber. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z naszych usług.

Prawnik samochodowy — czym się zajmuje

Prawnicy samochodowi to specjaliści, którzy służą pomocą w rozwiązywaniu spraw związanych z użytkowaniem środków transportu. Adwokat od spraw samochodowych, jest to więc osoba wykonująca zawód prawniczy, która świadczy pomoc w ramach wszystkich sytuacji związanych z użytkowaniem auta. To do niego zwracają się klienci z wszelkiego rodzaju problemami i kwestiami dotyczącymi środków transportu.

Do kancelarii specjalizującej się we wspieraniu kierowców może zgłosić się każdy, kto potrzebuje pomocy w zakresie kwestii prawnych dotyczących motoryzacji. Będą to więc najczęściej:

  • spory z tytułu gwarancji i rękojmi,
  • spory z ubezpieczycielami,
  • stworzenie umów sprzedaży, umów kupna, umów dealerskich,
  • dochodzenie wierzytelności,
  • pozwy sądowe.

Na skorzystanie z usług adwokata od spraw samochodowych decydują się często także osoby, który były uczestnikiem wypadku drogowego (nawet jako sprawca). Można więc założyć, że adwokat motoryzacyjny zajmuje się w głównej mierze ochroną praw i wolności swojego klienta w zakresie spraw transportowych.

Jak pokazuje praktyka, najlepsi prawnicy samochodowi, to nie tylko osoby posiadające (oczywiście) wykształcenie prawnicze, ale również takie, które mają już doświadczenie we współpracy z dealerami, serwisami samochodowymi, leasingodawcami, a także leasingobiorcami i konsumentami, co pozwala im dokładnie zrozumieć problemy tej branży. Takich specjalistów znajdziesz w naszej kancelarii.

Adwokat od spraw samochodowych — również przy kupnie auta używanego

Kupując używany samochód, musimy być bardzo ostrożni. Wielu kierowców decyduje się na zakup pojazdu z rynku wtórnego. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wiąże się to z pewnym ryzykiem. Zdarza się bowiem, że samochody używane posiadają wady ukryte, o których sprzedawca nas nie poinformował.

Ukryta wada samochodu to wada pojazdu, o której kupujący nie został poinformowany przez sprzedającego. Przyjmuje się zasadę, że za ukrytą wadę można uznać uszczerbek, o którym kupujący nie mógł się dowiedzieć, nawet przy dokładnym sprawdzeniu auta oraz z zachowaniem szczególnej ostrożności. Najczęściej sprawy dotyczące wady ukrytej dotyczą więc przypadków, kiedy sprzedawca zataił przed kupującym oryginalny stan licznika samochodu, bądź jego historię wypadkową.

Odpowiedzialność za ukrytą wadę samochodu ponosi nieuczciwy sprzedawca, który ją przed nami zataił. Aby dochodzić swoich praw, musimy najpierw udowodnić, że sprzedany nam samochód nie jest tym, który został nam przedstawiony, ponieważ posiada wady, o których nie wiedzieliśmy. Jest to zazwyczaj ciężkie do udowodnienia, a w trakcie procesu należy wykonać ekspertyzę przez rzeczoznawcę. Wiele osób z tego powodu rezygnuje z dochodzenia swoich praw. Niepotrzebnie! Właśnie w takich sytuacjach można skorzystać z usług adwokata do spraw samochodowych, który dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu pomoże Ci w drodze po wykonanie roszczenia i uzyskania od nieuczciwego sprzedawcy zwrotu poniesionych na rzeczoznawcę kosztów.

Ustawodawca przewiduje aż 3 możliwe typy roszczeń: obniżenie ceny, żądanie naprawy, lub wymiany pojazdu oraz odstąpienie od umowy. W każdym z tych przypadków możliwa jest wygrana, o ile do procesu ze sprzedawcą podejdzie się z ustaloną strategią. Pamiętaj tylko, że nie należy naprawiać wady na własną rękę, ale wskazać ją sprzedawcy i odpowiednio udokumentować. To kluczowe w całym ewentualnym postępowaniu. Dlatego, jeżeli znajdujesz się w sytuacji, w której zostałeś oszukany i kupiłeś samochód z wadą ukrytą, zamiast naprawiać szkodę i przepychać się ze sprzedającym, skontaktuj się z nami! Nasi prawnicy samochodowi, dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy prawniczej służą realnym wsparciem podczas walki o Twoje prawa.

Adwokat — inne sprawy samochodowe

Prawnik samochodowy to profesjonalista, którego głównym zadaniem jest pomoc osobom uczestniczącym w wypadkach drogowych. Posiada on duże doświadczenie w tej dziedzinie i zna wszystkie zawiłości postępowania prawnego. Pamiętaj, że adwokat może Ci pomóc nie tylko w przypadku zakupu auta, ale również w sytuacji wypadku na drodze.

Szczególne znaczenie w praktyce prawniczej ma rozstrzyganie sporów prawnych związanych z wypadkami komunikacyjnymi, także w sądzie. Żaden kierowca nie może być pewien sytuacji na drodze. Wypadki, czy kolizje zdarzają się nawet doświadczonym kierowcom, którzy od lat prowadzą samochód. To normalne i masz prawo w każdym położeniu (jako poszkodowany, lub sprawca) zawalczyć o siebie.

Adwokat od spraw samochodowych z kancelarii Haber&Haber

Wiesz już, że w przypadku każdego sporu motoryzacyjnego warto skorzystać z usług adwokata samochodowego. Dlaczego jednak miałbyś wybrać prawników z kancelarii Haber&Haber?

Najważniejsze jest to, aby można było zaufać prawnikowi. Jeśli jest on w stanie udzielić jasnych odpowiedzi na wszystkie pytania związane z Twoją sprawą i szczegółowo wszystko wyjaśnić, to znak, że jest ekspertem w swojej dziedzinie i może Ci pomóc walczyć o Twoje prawa. Warto również zwrócić uwagę na renomę firmy oraz kwalifikacje specjalistów.

Najlepiej dać pierwszeństwo doświadczonej kancelarii, która istnieje na rynku od dłuższego czasu i posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw. Wśród naszych specjalistów znajdziesz właśnie takich prawników. Jesteśmy zespołem ekspertów, którzy z misją i zaangażowaniem podchodzą do swojej pracy. Codziennie wspieramy naszych klientów w procesach sądowych, a ich zadowolenie i pozytywne opinie są naszą najlepszą wizytówką. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Zobacz również:

Podział majątku Adwokat Gdańsk

Sprawy karne adwokat

Dochodzenie roszczeń przeciwko GetBack oraz Idea Bank

Rozwody gdańsk prawnik rozwodowy

Mediacje rodzinne Gdańsk

Sprawy cywilne Gdańsk adwokat od spraw cywilnych

Sprawy rodzinne Gdańsk

Doradztwo biznesowe

Sprawy odszkodowawcze Gdańsk

Prawo mody

Adwokat spadki Gdańsk, adwokat od spraw spadkowych

Kredyty CHF kredyt we frankach Kancelaria

Sprawy gospodarcze Gdańsk

Mediacje gospodarcze, rodzinne i cywilne

Adwokat sprawy samochodowe

Doradztwo prawne Fotowoltaika

SDE | Dozór elektroniczny

ENA | Europejski nakaz aresztowania

Haber & Haber

Adres:

ul. Kalinowa 43/1, 80-177 Gdańsk

tel. 506 134 503
tel. 510 404 334

biuro@haberihaber.pl

HABER & HABER Kancelaria Adwokacka Adwokat Ewelina Baranowska-Haber

NIP: 5832994700
HABER & HABER Kancelaria Adwokacka Adwokat Błażej Haber

NIP: 5862079717

 

Numer rachunku bankowego: 69 1910 1048 2210 0272 7505 0001

 

W sprawach nagłych dostępni jesteśmy całą dobę.

W zakresie porad i pomocy prawnej jesteśmy również dyspozycyjni online za pośrednictwem internetu (w tym Skype) oraz telefonu.