Haber & Haber - Kancelaria Adwokacka Gdańsk

Jazda po alkoholu Adwokat

Świadczymy pomoc kierowcom zatrzymanym na polskich drogach w stanie nietrzeźwości. Wspólnie z klientem szukamy okoliczności, które mogłyby wpłynąć na załagodzenie sprawy. Jeśli to możliwe, staramy się uzyskać warunkowe umorzenie postępowania.

 

Jazda po spożyciu alkoholu – co mi grozi?

Jazda pod wpływem alkoholu może się wiązać z poważnymi konsekwencjami wymagającymi interwencji prawnika.

Polskie prawo rozróżnia stan po spożyciu środka odurzającego (zawartość substancji wykrytej we krwi w granicach 0,2 – 0,5 promila) oraz stan nietrzeźwości, kiedy wartość ta przekracza 0,5 promila. W pierwszym wypadku mamy do czynienia z wykroczeniem, karanym grzywną do 5000 zł lub 30-dniowym aresztem, 10 punktami karnymi oraz odebraniem uprawnień kierowcy do 3 lat. Popełnienie przestępstwa grozi natomiast pozbawieniem 10 punktów, grzywną o wysokości uzależnionej od dochodów, sankcją powyżej 5000 zł, karą ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakazem prowadzenia na minimum 3 lata.

 

Czy masz prawo prowadzić pojazd, gdy stężenie alkoholu we krwi w twoim organizmie przekracza 0,2‰?

Jazda pod wypływem alkoholu może naprawdę dużo kosztować, a konsekwencje prawne nierzadko okazują się bardzo kłopotliwe. Mimo to wiemy, że każdy popełnia błędy. Dlatego też zapewniamy Państwu w takich sytuacjach wsparcie prawne i zrozumienie, nie  osądzamy i nie przypisujemy winy. 

Warto zauważyć, że oprócz oczywistych sytuacji, w których występek osoby oskarżonej za jazdę w nietrzeźwości, jest niepodważalny, zdarzają się też sytuacje wątpliwie. Można więc zastanawiać między innymi, czy masz prawo prowadzić pojazd, gdy stężenie alkoholu we krwi w twoim organizmie przekracza 0,2‰. To jedno z częstszych pytań, które powtarza się podczas spotkań z nami. Odpowiedź jest jednak oczywista, nie można bowiem w takiej sytuacji kierować pojazdem osobowym i żadnym innym. Takie stężenie alkoholu we krwi podczas jazdy nie oznacza co prawda popełnienia przestępstwa, a kwalifikuje się jako wykroczenie. Mimo to może prowadzić do otrzymania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych od 6 miesięcy do 3 lat. Do tego dochodzą także pozostałe kary, o których wspomnieliśmy wcześniej.

 

Kiedy potrzebny adwokat? Jazda po alkoholu może być źle zbadana?

Mogą zastanawiać się Państwo, kiedy dokładnie potrzebny będzie adwokat. Jazda po alkoholu to jednak poważny problem, a jego następstwa mogą przekreślić możliwość poruszania się samochodem, a także skutkować innymi karami, o których już wspomnieliśmy. Jeszcze bardziej skomplikowaną sytuacją może okazać się jazda pod wpływem alkoholu bez uprawnień. W każdym ze wspomnianych przez nas przypadkach, specjaliści z naszej kancelarii służą wsparciem i doradztwem prawnym. To właśnie wówczas wsparcie adwokata okaże się najbardziej potrzebne. 

Jako doświadczeni w takich postępowaniach adwokaci możemy zapewnić Państwu holistyczne podejście do sprawy, a także dokładną jej analizę, omówienie strategii obrony. Co ważne, podejmując się takich spraw, staramy się zapewnić naszym partnerom maksymalny komfort i zrozumienie. Często bowiem jazda pod wpływem oraz wszelkie wiążące się z tym konsekwencje są trudnym przeżyciem. Zgłoszenie się w takich sytuacjach do adwokata to jedno z rozsądniejszych działań. Szybka reakcja ze strony adwokatów, analiza sytuacji i zdarzenia może wpłynąć nawet na umorzenie postępowania w przypadku braku dowodów. W trudniejszych sytuacjach może doprowadzić do zawieszenia postępowania karnego. Podstawą jest jednak obrona, która musi być oparta na faktach. W tym właśnie niezbędny będzie adwokat, który ma odpowiednią wiedzę prawną i wieloletnie doświadczenie. 

Adwokat może być również potrzebny, gdy interesuje Państwa odzyskanie prawa jazdy po alkoholu. Procedura takiego postępowania jest dość złożona i wymaga złożenia odpowiedniego pisma. Wówczas wsparcie prawne okaże się nieocenione, szczególnie gdy nie orientujesz się w zawiłościach prawnych.

 

Jazda pod wpływem alkoholu — w czym pomoże Ci adwokat z Haber & Haber?

W sprawach, w których głównym tematem jest jazda po alkoholu, adwokat odkrywać może ważną funkcję. Uczulamy Państwa na tę kwestię, ponieważ często zgłoszenie się do kancelarii po pomoc w odpowiednim czasie, może wpłynąć na wyrok czy możliwość odwołania się od decyzji. Jako adwokaci możemy zapewnić Państwu przygotowaną i przemyślaną strategię obrony, która może przyczynić się do złagodzenia kary. Jazda po spożyciu alkoholu nie musi definitywnie przekreślać kariery kierowcy. Obligatoryjną kwestią jest bowiem zakaz prowadzenia pojazdów maszynowych. Sąd ostatecznie orzeka w tym zakresie. Do czasu wyroku możliwe jest zatem warunkowe umorzenie postępowania. Jazda po alkoholu musi być jednak odpowiednio wytłumaczona. Do tego będzie Państwu potrzebne wsparcie adwokata, który obmyśli wspólnie strategię i dalsze postępowanie w Państwa sprawie. Co więcej, specjalista z naszej kancelarii postara się również o adekwatne sporządzenie pism i dopilnuje wszelkich terminów. To znaczące ułatwienie dla osób, które nie znają się na zawiłościach prawnych. 

 

Jazda pod wpływem alkoholu — powierz swoją sprawę Haber & Haber

W Haber & Haber prowadzimy wiele spraw związanych z prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu. Wieloletnie doświadczenie nauczyło nas, że bardzo ważne jest podejście holistyczne do danej sprawy. Wnikliwa analiza może przyczynić się do osiągnięcia korzystnego dla Państwa wyroku. Jazda pod wpływem alkoholu może skończyć się jedynie wykroczeniem lub przestępstwem. Jeśli sytuacja klienta tego wymaga, podejmujemy współpracę z ekspertami z dziedziny transportu, a także zapewniamy niezbędne ekspertyzy, które mają zapewnić możliwości obrony. 

Gdy zdecydują się Państwo na współpracę z naszą kancelarią, wówczas na każdym etapie zostaniecie poinformowani, jakie kroki czynimy. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak cenny jest czytelny proces postępowania dla naszych klientów. Dlatego działamy, informując o wszystkim klienta w taki sposób, by nie wywoływać niepotrzebnego stresu i zapewnić potrzebną dyskrecję. 

Podział majątku Adwokat Gdańsk

Sprawy karne adwokat

Dochodzenie roszczeń przeciwko GetBack oraz Idea Bank

Rozwody gdańsk prawnik rozwodowy

Mediacje rodzinne Gdańsk

Sprawy cywilne Gdańsk adwokat od spraw cywilnych

Sprawy rodzinne Gdańsk

Doradztwo biznesowe

Sprawy odszkodowawcze Gdańsk

Prawo mody

Adwokat spadki Gdańsk, adwokat od spraw spadkowych

Kredyty CHF kredyt we frankach Kancelaria

Sprawy gospodarcze Gdańsk

Mediacje gospodarcze, rodzinne i cywilne

Adwokat sprawy samochodowe

Doradztwo prawne Fotowoltaika

SDE | Dozór elektroniczny

ENA | Europejski nakaz aresztowania

Haber & Haber

Adres:

ul. Kalinowa 43/1, 80-177 Gdańsk

tel. 506 134 503
tel. 510 404 334

biuro@haberihaber.pl

HABER & HABER Kancelaria Adwokacka Adwokat Ewelina Baranowska-Haber

NIP: 5832994700
HABER & HABER Kancelaria Adwokacka Adwokat Błażej Haber

NIP: 5862079717

 

Numer rachunku bankowego: 69 1910 1048 2210 0272 7505 0001

 

W sprawach nagłych dostępni jesteśmy całą dobę.

W zakresie porad i pomocy prawnej jesteśmy również dyspozycyjni online za pośrednictwem internetu (w tym Skype) oraz telefonu.