Haber & Haber - Kancelaria Adwokacka Gdańsk

Sprawy gospodarcze Gdańsk

Zakładając własną działalność czy spółkę, stajemy się przedsiębiorcą, który podlega najróżniejszym przepisom prawa. Należy wybrać odpowiednią formę prowadzenia firmy i dokonać jej rejestracji. Następnie dochodzi do zawarcia umów, których zapisy muszą być zgodne z prawem i powinny zawierać konkretny spis praw i obowiązków obu stron.

 

Nasza kancelaria adwokacka służy pomocą we wszystkich sytuacjach, które można uznać za sprawy gospodarcze. Zajmujemy się regulowaniem spraw cywilnych pomiędzy przedsiębiorcami i pomagamy w rozwiązywaniu sporów między nimi poprzez reprezentowanie przed sądem naszego Klienta w postępowaniu. Kolejna czynność, którą wykonujemy dla Naszego Klienta, to analiza dokumentacji sprawy.

 

Co kryje się pod pojęciem spraw gospodarczych?

 

Prawo gospodarcze obejmuje stosunki pomiędzy poszczególnymi przedsiębiorcami, którzy ze sobą współpracują lub mają wobec siebie różne zobowiązania. Do takich przedsiębiorców mogą należeć osoby prowadzące własną firmę za pomocą różnych form prawnych. Może to być jednoosobowa działalność gospodarcza, a także spółki prawa handlowego, które dzielą się na spółki osobowe i kapitałowe. Nie zawsze współpraca układa się pomyślnie dla obu stron i zdarza się, że dochodzi między partnerami biznesowymi do sporów, które może rozwiązać tylko postępowanie gospodarcze.

 

Nasi adwokaci i radcowie prawni świadczą pomoc w takich sprawach. Kancelaria udziela porad prawnych przed wszczęciem postępowania, a także oferuje reprezentowanie przed sądem w jego trakcie.

 

Reprezentowanie Klienta w postępowaniu sądowym i analiza dokumentacji

 

Świadczymy pomoc w sprawach gospodarczych poprzez szereg aktywności na każdym ich etapie. W pierwszej kolejności zapoznajemy się ze sprawą podczas rozmowy z Klientem. Następny krok to analiza dokumentacji. Po tych dwóch krokach możemy udzielić jednorazowej porady prawnej, sporządzić opinię lub rozpocząć długofalową współpracę z przedsiębiorcą. Jeśli są Państwo na etapie zakładania własnej działalności czy podejmowania współpracy z innym przedsiębiorstwem, to służymy pomocą w zakresie sporządzenia umowy, statutu czy regulaminu. Zajmiemy się także przygotowaniem opinii już istniejącej umowy. W przypadku pojawienia się sporów z klientem biznesowym, współpracownikiem lub inną organizacją reprezentujemy Klienta w postępowaniu przed sądem.

 

Z czym można się do nas zgłosić?

 

Nasze usługi obejmują kilka podstawowych czynności. Są to przede wszystkim:

 

  • analiza dokumentacji (analizujemy i opiniujemy umowy sprzedaży, umowy o dzieło, umowy pożyczki, umowy o dostawę towarów i usług, itd.)
  • przygotowywanie dokumentacji (sporządzamy projekty umów, regulaminów i statutów)
  • reprezentowanie przed sądem w postępowaniu.

Zobacz również:

Podział majątku

Sprawy karne adwokat

Dochodzenie roszczeń przeciwko GetBack oraz Idea Bank

Rozwody gdańsk prawnik rozwodowy

Mediacje rodzinne Gdańsk

Sprawy cywilne Gdańsk adwokat od spraw cywilnych

Sprawy rodzinne Gdańsk

Doradztwo biznesowe

Sprawy odszkodowawcze Gdańsk

Prawo mody

Adwokat spadki Gdańsk, adwokat od spraw spadkowych

Kredyty CHF kredyt we frankach Kancelaria

Sprawy gospodarcze Gdańsk

Mediacje gospodarcze, rodzinne i cywilne

Adwokat sprawy samochodowe

Doradztwo prawne Fotowoltaika

SDE | Dozór elektroniczny

ENA | Europejski nakaz aresztowania

Haber & Haber

Adres:

ul. Kalinowa 43/1, 80-177 Gdańsk

tel. 506 134 503
tel. 510 404 334

biuro@haberihaber.pl

HABER & HABER Kancelaria Adwokacka Adwokat Ewelina Baranowska-Haber

NIP: 5832994700
HABER & HABER Kancelaria Adwokacka Adwokat Błażej Haber

NIP: 5862079717

 

Numer rachunku bankowego: 69 1910 1048 2210 0272 7505 0001

 

W sprawach nagłych dostępni jesteśmy całą dobę.

W zakresie porad i pomocy prawnej jesteśmy również dyspozycyjni online za pośrednictwem internetu (w tym Skype) oraz telefonu.