Haber & Haber - Kancelaria Adwokacka Gdańsk

Mediacje rodzinne Gdańsk

Relacje rodzinne to delikatna sprawa. Chciałoby się, aby można było liczyć na wsparcie rodziny w każdej sytuacji. Jednak życie pisze różne scenariusze i czasem ciężko jest dojść do porozumienia nawet z najbliższymi osobami. W takich sytuacjach sensowne jest skorzystanie z usług specjalisty. W ofercie kancelarii Haber&Haber znajdziesz mediacje rodzinne. Świeże spojrzenie na konflikt osoby z zewnątrz często wystarcza, aby dwie strony doszły do porozumienia.

Mediacje rodzinne — kiedy warto z nich skorzystać?

Mediacja jest dobrowolną i poufną metodą rozwiązywania sporów, w której strony konfliktu, z pomocą obiektywnego i neutralnego mediatora, samodzielnie dochodzą do porozumienia. Ten sposób komunikacji nadaje się do wszystkich rodzajów sporów, choć najczęściej stosowana jest w sprawach o rozwód i separację, a także w sprawach majątkowych związanych z konkubinatem lub małżeństwem.

Mediacje rodzinne to metoda rozwiązywania sporów rodzinnych, w której bezstronna osoba trzecia pomaga stronom osiągnąć wzajemne porozumienie. Metoda ta staje się coraz bardziej popularna wśród Polaków, ponieważ jest to dobrowolny proces rozwiązywania sporów rodzinnych bez konieczności wchodzenia na drogę sądową. Jak wiadomo, czas trwania batalii sądowych w Polsce jest długi, dlatego warto szukać alternatywnych rozwiązań.

Najczęściej spotykana jest mediacja przy rozwodzie, jednak warto skorzystać z pomocy również w innych okolicznościach, kiedy rodzina nie może dojść do porozumienia. Będą to więc np.:

  • Uregulowanie kwestii alimentacyjnych w przypadku rozwodu lub separacji;
  • Ustalenie zasad opieki nad małoletnimi dziećmi po rozwodzie lub w czasie separacji;
  • Wydanie paszportu dziecka;
  • Wybór kierunku edukacji dziecka;
  • Kontakty z dalszą rodziną;
  • Zarząd majątkiem dziecka;
  • Określenie sposobu korzystania ze wspólnego mieszkania lub przyznanie mieszkania jednemu z małżonków;
  • Ustalenie zasad spłaty kredytu po rozwodzie.

Mediacje rodzinne Gdańsk

Jeżeli znalazłeś się w trudnej sytuacji i nie możesz znaleźć nici porozumienia z członkiem rodziny, to warto skorzystać z pomocy. Mediacje rodzinne w Gdańsku przeprowadzisz z pomocą naszych ekspertów z kancelarii Haber&Haber. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w rozwiązywaniu konfliktów rodzinnych i nie tylko. Cechujemy się dużym profesjonalizmem, a zarazem empatią i zaangażowaniem w sprawy naszych klientów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i umówienia się na konsultację z mediatorem. Jesteśmy pewni, że razem znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu.

Mediacje cywilne

Rozwiązanie sporu za pomocą mediacji może być bardziej efektywne i skuteczne niż jakakolwiek inna droga sądowa, jednak często na przeszkodzie stoją różnego rodzaju bariery (psychologiczne i emocjonalne). Z tego powodu, do ich przeprowadzenia warto zaangażować specjalistę, który dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu sprawi, że strony konfliktu dojdą do porozumienia. W naszej ofercie znajdziesz mediacje cywilne, czyli takie, które możesz odbyć z osobą, z którą prowadzisz spór na płaszczyźnie prawa cywilnego.

Mediacje cywilne — dlaczego warto

Mediacja to proces bezstronnego i pokojowego rozwiązywania sporów, w którym zaangażowane strony negocjują swoje roszczenia pod bezpośrednim udziałem mediatora. Polega na ugodowym rozwiązaniu sporu w drodze negocjacji między samymi stronami, bez konieczności postępowania przed sądem. W wielu przypadkach przeprowadzona dobrze mediacja w sprawach cywilnych wystarczy, aby załagodzić konflikt i znaleźć wyjście z napiętej sytuacji przy satysfakcji obu stron.

Typowe jest, że relacje między stronami sporu a mediatorami przechodzą przez szereg etapów. Pierwszy z nich charakteryzuje się obawą i brakiem przekonania co do konsekwencji przystąpienia do mediacji. Jest to częste, ponieważ strony nie traktują mediacji zbyt poważnie i uważają, że nie może ona rozwiązać konfliktu. Jednak szybko orientują się, że jeżeli będą współpracować z mediatorem, to zawarcie ugody na tym etapie może okazać się łatwe, szybkie i bezbolesne. Z tego powodu warto spróbować mediacji w sprawach cywilnych.

Mediacje cywilne Gdańsk

Eksperci z kancelarii Haber&Haber przeprowadzają mediacje cywilne w Gdańsku. Od lat powiększają swoje doświadczenie zawodowe poprzez prowadzenie sporów i szukanie rozwiązań konfliktów. Jesteśmy wykwalifikowanym zespołem, posiadającym wszystkie potrzebne kompetencje do prowadzenia mediacji. Głęboko wierzymy, że sukces naszych klientów jest też naszym sukcesem, dlatego do każdej sprawy podchodzimy z zaangażowaniem.

Specjaliści z Haber&Haber cechują się wysoką empatią, a zarazem całkowitym profesjonalizmem w trakcie prowadzenia mediacji. Potrafimy łagodzić konflikty i studzić emocje, skupiając się na znalezieniu satysfakcjonującego rozwiązania. Jeżeli znalazłeś się w sytuacji, w której nie możesz dojść z kimś do porozumienia na tle prawa cywilnego, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Warto skorzystać z opcji mediacji przed złożeniem pozwu. Ostatecznie takie rozwiązanie może okazać się znacznie szybszą i tańszą alternatywą do procesu sądowego.

Podział majątku Adwokat Gdańsk

Sprawy karne adwokat

Dochodzenie roszczeń przeciwko GetBack oraz Idea Bank

Rozwody gdańsk prawnik rozwodowy

Mediacje rodzinne Gdańsk

Sprawy cywilne Gdańsk adwokat od spraw cywilnych

Sprawy rodzinne Gdańsk

Doradztwo biznesowe

Sprawy odszkodowawcze Gdańsk

Prawo mody

Adwokat spadki Gdańsk, adwokat od spraw spadkowych

Kredyty CHF kredyt we frankach Kancelaria

Sprawy gospodarcze Gdańsk

Mediacje gospodarcze, rodzinne i cywilne

Adwokat sprawy samochodowe

Doradztwo prawne Fotowoltaika

SDE | Dozór elektroniczny

ENA | Europejski nakaz aresztowania

Haber & Haber

Adres:

ul. Kalinowa 43/1, 80-177 Gdańsk

tel. 506 134 503
tel. 510 404 334

biuro@haberihaber.pl

HABER & HABER Kancelaria Adwokacka Adwokat Ewelina Baranowska-Haber

NIP: 5832994700
HABER & HABER Kancelaria Adwokacka Adwokat Błażej Haber

NIP: 5862079717

 

Numer rachunku bankowego: 69 1910 1048 2210 0272 7505 0001

 

W sprawach nagłych dostępni jesteśmy całą dobę.

W zakresie porad i pomocy prawnej jesteśmy również dyspozycyjni online za pośrednictwem internetu (w tym Skype) oraz telefonu.