Haber & Haber - Kancelaria Adwokacka Gdańsk

Podział majątku

Podział majątku związany z rozwodem może być złożonym i emocjonalnie obciążającym procesem, który wymaga uwzględnienia wielu czynników. Istotne są takie kwestie jak wartość poszczególnych aktywów, wkład finansowy każdej ze stron, ale również dobro dzieci. Bez względu na kontekst, dokonanie właściwego podziału majątku pomiędzy zwaśnionych małżonków wymaga starannej analizy. Warto przeprowadzić staranne negocjacje, które umożliwią wypracowanie rozwiązań, które będą satysfakcjonujące dla obu stron. Jeśli chcesz zdecydować się na podział majątku, adwokat pomoże Ci rozwiązać wszystkie problemy, z którymi może się to wiązać.

 

Podział majątku z udziałem adwokata – Gdańsk

 

Podział majątku może obejmować różnorodne aktywa. Są to na przykład nieruchomości, środki finansowe i wartościowe przedmioty. Rozwód jest trudnym przeżyciem dla małżonków. Kwestie finansowe są często jedną z przyczyn konfliktu pomiędzy zwaśnionymi stronami, co sprawia, że podział majątku może być skomplikowanym procesem, wywołującym liczne kontrowersje. Rozwiązanie wszystkich problemów, które są związane z finansami, wymaga szczególnej delikatności. Nieocenionym wsparciem w takich sytuacjach może okazać się adwokat, który specjalizuje się w sprawach związanych z trudnymi rozstaniami. Prawnik pomaga skutecznie rozstrzygnąć spory i przeprowadzić owocne mediacje rodzinne. Jeśli zajdzie taka konieczność specjalista może również wystąpić w imieniu klienta przed sądem. Adwokat pełni funkcję doradczą i reprezentacyjną w procesie podziału majątku. Jego zadaniem jest zapewnienie ochrony interesów osoby, która chce skończyć swój związek. Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebny Ci jest adwokat. Podział majątku — Gdańsk jest miastem, w którym świadczymy nasze usługi.

 

Kiedy możliwy jest podział majątku wspólnego?

 

Do podziału majątku wspólnego najczęściej dochodzi w ramach procesu rozwodowego. Rozwiązanie małżeństwa wiąże się z koniecznością rozdysponowania aktywów dotychczas należących do obu osób. Aby po ślubie obie osoby mogły komfortowo żyć, majątek zgromadzony w czasie trwania małżeństwa musi zostać podzielony. Takie działania trzeba podjąć również w przypadku, gdy zostanie podjęta decyzja o separacji. Po śmierci jednego z małżonków majątek wspólny może zostać podzielony między małżonka pozostającego przy życiu oraz innych spadkobierców zmarłego. Każdy sytuacja jest inna i wymaga indywidualnego rozpatrzenia.

 

Do podziału majątku wspólnego może dojść na podstawie porozumienia między stronami. W przypadku sporu, o zastosowaniu odpowiednich rozwiązań decyduje jednak sąd. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jest to dosyć skomplikowany proces, który wymaga uwzględnienia wielu różnych czynników. Znaczenie ma wartość poszczególnych aktywów, wkład każdej ze stron w ich zdobycie, ale również potrzeby i prawa dzieci. Pod uwagę bierze się czasami inne okoliczności. Warto zaznaczyć, że w Polsce obowiązują konkretne przepisy dotyczące podziału majątku wspólnego, według których należy postępować w tego rodzaju sytuacjach. Jeśli czeka Cię sprawa o podział majątku — koszty adwokata warto uwzględnić. Honorarium prawnika jest jednym z kluczowych wydatków, z jakimi trzeba się liczyć.

 

Skład majątku wspólnego małżonków

 

Majątek wspólny małżonków obejmuje wszystkie dobra materialne i aktyw finansowe zgromadzone przez obie osoby podczas trwania małżeństwa, chyba że zostały one wyłączone spod wspólnoty majątkowej przez umowę małżeńską. Warto mieć świadomość, jakie elementy mogą wchodzić w skład majątku, ponieważ jego podział może być skomplikowany. Aby przeprowadzić go w sposób prawidłowy, trzeba uwzględnić wiele czynników. Warto pamiętać, że kwestie związane z finansami mogą być źródłem sporów pomiędzy małżonkami, dlatego tak ważne jest zachowanie delikatności.

 

Wspólne nieruchomości, takie jak domy, mieszkania, czy działki uważane są za część majątku wspólnego. Do ruchomości należą zaś m.in. pojazdy (samochody, motocykle), sprzęt AGD, meble, biżuteria oraz inne wartościowe przedmioty. Część majątku wspólnego stanowią ponadto wszelkie środki zgromadzone na kontach bankowych lub innych rachunkach finansowych. Dotyczy to również dochodów uzyskanych przez małżonków w trakcie trwania małżeństwa. Może to być wynagrodzenie z pracy, zyski z działalności gospodarczej, renty i emerytury. Zobowiązania finansowe, takie jak kredyty, czy pożyczki, również są częścią majątku wspólnego i muszą być wzięte pod uwagę przy jego podziale. Wiele osób, które decydują się na podział majątku, koszty adwokata pragnie oszacować. Wydatki związane z rozwodem stanowią dla małżonków dodatkowe obciążenie finansowe, które również trzeba uwzględnić.

 

Ile kosztuje podział majątku u adwokata?

 

Doświadczony adwokat od rozwodów może pomóc przygotować skuteczną strategię, która pozwoli osiągnąć satysfakcjonujące dla obu stron rezultaty. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje podział majątku u adwokata, musisz pamiętać o tym, że każda sprawa jest nieco inna. Wpływa to zarówno na czas trwania procesu, jak i koszty, które są z nim związane. Najmniej skomplikowana jest sytuacja, w której małżeństwo nie ma dzieci i decyduje się na rozwód bez wskazywania, kto odpowiada za rozpad związku. Przeważnie można wtedy uniknąć długotrwałych sporów. Podział majatku po rozwodzie bez orzekania o winie może okazać się więc relatywnie prosty. Znacznie bardziej skomplikowany jest wariant, w którym jedna ze stron żąda wydania orzeczenia o winie. Podobnie problematyczne są sprawy, w których dochodzi do obciążenia winą oboje małżonków.

 

Wśród kosztów rozwodu można wymienić również: opłaty sądowe, opłatę skarbową od pełnomocnictwa oraz wynagrodzenie dla adwokata lub radcy prawnego. Honorarium specjalisty jest za każdym razem ustalane indywidualnie. Warto mieć świadomość, że do wymienionych kosztów mogą dojść dodatkowe opłaty, takie jak wniosek o eksmisję małżonka ze wspólnie zajmowanego mieszkania. Przed spotkaniem z adwokatem warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami. Istotnymi kwestiami, które warto rozważyć, jest opieka nad dziećmi, podział majątku i mieszkania. Należy również zastanowić się nad ewentualnymi pytaniami dotyczącymi własnej sytuacji oraz przygotować wszystkie niezbędne dokumenty. Gdańska kancelaria adwokacka pomaga klientom, którzy chcą osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty podczas postępowania rozwodowego. Skontaktuj się z nami, a na pewno nie będziesz żałować tej decyzji. Pomożemy Ci przejść przez sprawę rozwodową w możliwie najmniej stresujący sposób. Z nami skutecznie zabezpieczysz swoje interesy finansowe.

Podział majątku

Sprawy karne adwokat

Dochodzenie roszczeń przeciwko GetBack oraz Idea Bank

Rozwody gdańsk prawnik rozwodowy

Mediacje rodzinne Gdańsk

Sprawy cywilne Gdańsk adwokat od spraw cywilnych

Sprawy rodzinne Gdańsk

Doradztwo biznesowe

Sprawy odszkodowawcze Gdańsk

Prawo mody

Adwokat spadki Gdańsk, adwokat od spraw spadkowych

Kredyty CHF kredyt we frankach Kancelaria

Sprawy gospodarcze Gdańsk

Mediacje gospodarcze, rodzinne i cywilne

Adwokat sprawy samochodowe

Doradztwo prawne Fotowoltaika

SDE | Dozór elektroniczny

ENA | Europejski nakaz aresztowania

Haber & Haber

Adres:

ul. Kalinowa 43/1, 80-177 Gdańsk

tel. 506 134 503
tel. 510 404 334

biuro@haberihaber.pl

HABER & HABER Kancelaria Adwokacka Adwokat Ewelina Baranowska-Haber

NIP: 5832994700
HABER & HABER Kancelaria Adwokacka Adwokat Błażej Haber

NIP: 5862079717

 

Numer rachunku bankowego: 69 1910 1048 2210 0272 7505 0001

 

W sprawach nagłych dostępni jesteśmy całą dobę.

W zakresie porad i pomocy prawnej jesteśmy również dyspozycyjni online za pośrednictwem internetu (w tym Skype) oraz telefonu.